Urfa'da terör operasyonu: 51 gözaltı

Şanlıurfa'da terör örgütünün ve işbirlikçilerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan operasyon kapsamında 51 kişi gözaltına alındı, çok sayıda da mühimmat ele geçirildi.

Urfa'da terör operasyonu: 51 gözaltı
banner1

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri tarafından PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik operasyon düzenlendi.

Şanlıurfa genelinde örgüte yardım yataklık eden şahısların yakalanması için düzenlenen operasyon kapsamında 51 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Adli makamlara sevk edilen şahıslardan 14'ü 'terör örgütüne üye olmak ve örgüte yardım yataklık etmek' suçlarından tutuklandı ve 24'ü adli kontrol kararı ve yurt dışı çıkış yasağı ile, 13'ü de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Şahısların bulunduğu adreslerde yapılan aramada ise 10 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet M16 piyade tüfeği, 2 adet RPG 7 roket atar silahı, 1 adet makinalı tabanca, 10 adet av tüfeği, 11 adet el bombası, 631 adet kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 224 adet M16 piyade tüfeği fişeği, 6 adet RPG 7 roket atar mühimmatı, 4 adet roketatar mühimmat sevk fişeği, 96 adet av tüfeği fişeği, 31 adet makinalı tabanca fişeği, 18 adet kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 8 adet M16 piyade tüfeği şarjörü, 1 adet M16 silah üstü dürbün ve çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Ekiplerin terörle mücadeleye yönelik çalışmaları sürüyor.

BİHA

YORUM EKLE

banner99