Başkan Canpolat duyarsız kalmadı... Urfalı sanatçı için flaş karar!

Urfalı merhum sanatçı Abdullah Balak’ın ismini taşımasına rağmen, kurum binasına dönüştürülen parkla ilgili yeni gelişme yaşandı. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat sanatçı Balak’ın adını yeni bir parka vereceklerini duyurdu.

Başkan Canpolat duyarsız kalmadı... Urfalı sanatçı için flaş karar!
banner1

Şanlıurfalı merhum sanatçı Abdullah Balak ın ismi ölümsüzleştiriliyor.

Türkücü İbrahim Tatlıses başta olmak üzere birçok ünlü sanatçıya beste veren Şanlıurfalı sanatçı merhum Abdullah Balak’ın isminin verildiği park, Milli Emlak Genel Müdürlüğünün itirazına rağmen kurum binası olarak tahsis edildi. Fevzi Demirkol’un başkanlık yaptığı dönemde Haliliye Belediyesi Meclisi 25 Şubat 2017 yılında vefat eden ve Abdullah Balak’ın adını parka verdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin plan tadilatı değişikliği yapmasının ardından merhum sanatçının adının verildiği parkın yerine Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası yapıldı.

İsyan ettiren bu gelişmelerin gündeme getirilmesinin ardından Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, müjde niteliğinde bir açıklama yaptı. Merhum sanatçının ismini yeni bir parka vereceklerini duyuran Canpolat, "Şanlıurfa'mızın kültür ve müziğinin önemli değerlerinden olan Sn. Abdullah Balak’ın ismini Belediye Meclisimizde alacağımız kararla en kısa sürede yeni bir parka vereceğiz" dedi.

 

Canpolat'ın ahde vefa göstermesi takdir topladı. 

BİHA

YORUM EKLE

banner99