Urfa'da ihtiyaç sahiplerine yardımlar sürüyor

Ramazan Kumanyası ile ihtiyaç sahibi ailelere yardımların devam ettiğini kaydeden Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Şanlıurfa Gönüllüsü Fadıl Yağlıtaş, maddi durumu iyi olan vatandaşları yardıma davet etti.

Urfa'da ihtiyaç sahiplerine yardımlar sürüyor
banner1

Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği, “mazlum ve mağdurlar için el ele” şiarı ile toplumun ihtiyaç duyduğu her alanda çalışmalara devam ediyor.

Kurban ve Kumanya Kampanyaları çok sayıda vatandaşa ulaşmaya çalıştıklarını kaydeden Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği Şanlıurfa Gönüllüsü Fadıl Yağlıtaş, "Her sene yürüttüğümüz geniş çaplı çalışmalar ve bunların yanı sıra toplumumuzun ihtiyaçlarına göre belirlediğimiz çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile mümkün olan en çok sayıda insana ulaşmaya çalışıyoruz. Kalıcı eser bırakabilmek için çalışmakla beraber bu alanda Kocaeli’nde bir aşevi ve Şanlıurfa’mızda da bir mobil fırınımız var. Her ikisinde de din, dil, ırk fark etmeksizin bize elini uzatan kim varsa ona hizmet ediyoruz" dedi.


Hasene Derneği olarak son üç yıldır olduğu gibi bu yıl da Ramazan Kumanyası çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Yağlıtaş, "Bizler veren el ile alan el arasında köprü vazifesindeyiz. Bu seneki çalışmamızda yola 'Kumanyanın Hikmeti Paylaşmaktır' diyerek çıktık. 2020 yılı Nisan ayı ile başlayan kumanya toplama ve dağıtım faaliyetlerimiz Ramazan ayı boyunca devam edecek. Duyarlı ve maddi durumu iyi olan kardeşlerimizin desteklerini bekliyoruz. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de sokağa çıkmanın sıkıntılı olduğu bu günlerde, her zamankinden daha fazla ihtiyaç sahibi insan var. Şehrimiz başta olmak üzere tüm Türkiye’deki mazlum ve mağdurlar için hep birlikte el ele veriyoruz. Sizler de bu iyilik köprüsüne katılmak isterseniz www.hasene.org.tr adresini ziyaret edebilir online bağışta bulunabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlara seslenen Yağlıtaş, bir adet kumanya bedelinin 130 TL olduğunu açıkladı. Yağlıtaş, "Bizler sadece veren el ile alan el arasında köprü oluyoruz.Hasene Derneği olarak geçtiğimiz yıl içerisinde 60 ülkede 90.000 bin kumanya dağıttık. Ülkemizde de yaklaşık 30.000 kumanya dağıttık. Hedefimiz bu yıl, gecen yıldan daha fazla insana ulaşmak olacaktır" diyerek sözlerine son verdi.

BİHA

YORUM EKLE