İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti! İşte nedeni...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter'dan yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bakan Soylu açıklamasında istifa gerekçesini de açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti! İşte nedeni...
banner1

Türkiye'deki koronavirüs salgınını önlemek için Şanlıurfa dahil 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta cuma gecesi gece yarısına 2 saat kala sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Duyurunun ardından market ve fırınlara koşanlar tedbirleri hiçe sayarak izdiham oluşturdu.

Yaşananların ardından tepkilerin hedefinde olan isim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu flaş bir kararla istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yapan Bakan Soylu istifasının nedenini şu sözlerle açıkladı:

"SORUMLULUK ŞAHSIMA AİTTİR"

"Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

"BÖYLE GÖRÜNTÜLERE YOL AÇILMAMALIYDI"

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

"SAYIN CUMHURBAŞKANIM BENİ BAĞIŞLASIN"

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın...

"ONURLA YÜRÜTTÜĞÜM GÖREVİMDEN AYRILIYORUM"

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allah'a ısmarladık.. Allah milletimizi korusun..."

BİHA

YORUM EKLE