Açıklama geldi... Cumhurbaşkanı, Soylu'nun istifasını kabul etmedi!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Bakan Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmediğini duyurdu. Açıklamada "Cumhurbaşkanımız talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir" denildi.

Açıklama geldi... Cumhurbaşkanı, Soylu'nun istifasını kabul etmedi!
banner1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi.

Bakan Soylu’nun istifasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararına dair Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"BAKANIMIZIN TERÖRLE MÜCADELEDE PAYI BÜYÜK"

"15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.


"CUMHURBAŞKANIMIZ UYGUN BULMADI"
Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

"GÖREVİNE DEVAM EDECEK"

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir."

BİHA

YORUM EKLE