Urfa’da doğalgaz patlaması sonrası uyarı geldi!

Urfa'da meydana gelen doğalgaz patlaması sonrası açıklama yapan Aksa Doğalgaz "Bölgelerde yapılacak herhangi bir kazı çalışması öncesi 187 Doğal Gaz Acil Hattı aranarak haber verilmesi gerekir" uyarısında bulundu.

Urfa’da doğalgaz patlaması sonrası uyarı geldi!
banner1

Şanlıurfa'da doğalgaz dağıtım operasyonunu yürüten Aksa Doğalgaz, bugün kentte meydana gelen doğalgaz patlaması sonrası resmi açıklama yaptı. 

Açıklamada doğalgaz şebeke hattınd arıza meydana geldiği; sürekli ve kesintisiz gaz arzı devam ettiği belirtildi. Çalışma başlatılacağı duyurularak uyarılarda bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"01 Eylül 2020 Salı günü, Şanlıurfa Otogarı’nın yakınlarında bulunan Çevik Kuvvet Köprüsü mevkinde köprülü kavşak yapımında çalışan yüklenici firma tarafından doğal gaz şebeke hattına hasar verilmiştir.

Yaşanan hasarın ardından Aksa Doğalgaz ekipleri bölgeye intikal etmiş ve tedbir amacıyla itfaiye ekiplerine anında haber verilmiştir. Sürekli ve kesintisiz gaz arzı devam etmektedir. Çalışmaların tamamlanmasının ardından hasar & onarım çalışmalarına başlanacaktır.

Herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı kaza sonrası, benzer bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına, doğal gaz hattı geçen bölgelerde yapılacak herhangi bir kazı çalışması öncesi 187 Doğal Gaz Acil Hattı aranarak Aksa Şanlıurfa Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’ye haber verilmesi ve gerekli görüldüğü takdirde kazının ilgili teknik personelin eşliğinde yapılması gerektiğini kamuoyunun bilgisine sunarız."

BİHA

YORUM EKLE