Bakanlık Şanlıurfa'yı da listeye aldı!

Şanlıurfa’nın da aralarında yer aldığı 4 ilde 100 genci tenisle buluşturacaklarını kaydeden Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, “Niye bizim de Federer'imiz, Nadal'ımız ve Williams'larımız olmasın" dedi.

Bakanlık Şanlıurfa'yı da listeye aldı!
banner1

Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından gerçekleştirilen 'Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım' adlı 'Erasmus+ Projesi'nin uluslararası açılış toplantısına katıldı.

Toplantıda Erasmus projelerinin önemine dikkat çeken Kaymakcı, tenisi kariyer haline getirmek isteyen gençlere bu projelerle yön vermeyi istediklerini dile getirdi. Teniste şampiyonlar çıkarmak için çalıştıklarını söyleyen Kaymakcı, "Biz bu projeyle teniste profesyonelleşme ve tenisi kariyer haline getirmek isteyen gençlerimize yön vermek istiyoruz. Niye bizim de Federer'imiz, Nadal'ımız ve Williams'larımız olmasın. Neden bir gün Ankara ya da İstanbul'da veya ülkemizin diğer şehirlerinde, büyük şampiyonalar düzenleyecek hale gelmeyelim" dedi.

'MİLLİ AJANS TÜM SPORCULARIMIZI DESTEKLEYECEK'

Proje hakkında bilgi veren Kaymakcı, şunları kaydetti:

"Bildiğiniz gibi Erasmus+ programını Türkiye'de Milli Ajansımız yürütüyor. Önümüzdeki yarı yılda, 2021-27 yarıyılında Erasmus'un spor alanına yaklaşık 550 milyon avroluk bir kaynak aktarılacak. Tüm spor kulüplerimizin, spor derneklerimizin, federasyonlarımızın önümüzdeki yarı yılda bu cins projelere müracaat etmesi çok ehemmiyetli. Biz de Milli Ajans olarak tüm sporcularımızı, spor derneklerimizi bu alandaki mücadelelerinde desteklemeye devam edeceğiz."

ŞANLIURFA DA LİSTEDE YER ALDI

Projeyle Ağrı, Trabzon, Mersin, Gaziantep ve Şanlıurfa'da seçilen 13 yaş ve üstü toplam 100 genci tenisle tanıştırmayı ve eğitim almalarını hedeflediklerini kaydeden Kaymakçı, “Proje, gençlerin iyi bir tenis oyuncusu olmalarını, kariyer yolculuklarında onlara yardımcı olacak yetkinliklerinin geliştirilmesini, iş ve sosyal hayatlarında daha mutlu bireyler olabilmelerini amaçlıyor” diye konuştu.

BİHA 

YORUM EKLE