Diyanet Urfa’daki İmamın Ölümüyle İlgili Soruşturma Başlattı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde iddiaya göre bir cami imamına ceza olarak koronavirüsten hayatını kaybedenlerin cenazesini yıkama görevi verildi. Cenaze yıkama sırasında kendisini kötü hisseden imam birkaç gün sonra da hayatını kaybedince olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Diyanet Urfa’daki İmamın Ölümüyle İlgili Soruşturma Başlattı
banner2

İddiaya göre Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Burçalık köyünde cami imamı olan Osman Çilenti, Siverek Müftülüğü tarafından ‘ceza olarak’ Kovid-19’dan hayatını kaybedenlerin cenazelerini yıkamakla görevlendirildi. İddialar üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sosyal medyada ‘imamın bu göreve verilmesinin nedeni müftülükteki bazı uygulamalara karşı çıkması’ şeklinde iddialar yer aldı. Öyle ki imama cenaze yıkama işleminde koruyucu ekipman dahi verilmediği iddia edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Açıklama

Olayla ilgili harekete geçen DİB, sosyal medyadaki iddiaların araştırıldığını duyurarak soruşturma başlatıldığını belirtti.

DİB’den yapılan açıklamada; ‘’Sosyal medyadaki iddiaları araştırıyoruz. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucuna göre ihmali olan kişiler varsa haklarında gerekli işlemler yapılacak’’ denildi.

AJANSURFA

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 09:55
YORUM EKLE