Urfa'da baharda kenti fırtına vurdu!

Şanlıurfa'da etkili olan şiddetli fırtınada asırlık ağaçlar dahil çok sayıda ağaç devrildi. Fırtınanın tozu dumana kattığı kentte bazı binalarda ve tarlalarda da ekinler zarar gördü.

Urfa'da baharda kenti fırtına vurdu!
banner1

Şiddetli fırtına Şanlıurfa'da hayatı olumsuz etkiledi.

Kış mevsiminde yaşanmayan fırtına, kenti baharda vurdu. Öğleden sonra etkili olan fırtınada kent toz duman içerisinde kaldı. Bir ilçenin tamamını adeta toz bulutunun kapladığı görüldü. Tam kapanmada trafik yoğun olmasa da fırtınanın yarattığı toz bulutu sürücülere de zor anlar yaşattı. 

Fırtınanın şiddeti Kapalı Çarşı'daki asırlık bir ağacı da devirdi. Ağaç büyük bir gürültü ise düşerken tam kapanma nedeniyle çarşıda kimsenin olmaması adeta hayat kurtardı. Kentin bir çok noktasında ağaçların ya devrildiği yada kırıldığı görüldü. 
Kurak geçen kışın ardından bir çok çiftçinin bir umutla büyüttüğü ekinler de fırtınada zarar gördü. Ekimi yapılan meyve sebzeler fırtınadan nasibini alarak dallarda kırılma yada eğrilme yaşandı. Bazı ürünlerin yeniden ekilmesi gerektiği belirtiliyor. 

Zarar bununla da sınırlı kalmadı. Pazar çadırların uçtuğu görüldü. Evlerin balkonlarında vatandaşların bir emekle büyüttüğü saksıların bazıları da devrildi, çiçekler döküldü. 

Fırtınayla gelen yağış kentte son zamanlarda artan sıcaklığı bir nebze düşürsede yarattığı hasar büyük oldu.

İşte fırtına anında Şanlıurfa:

YORUM EKLE