Eyyübiye’de semt pazarı yapılacak

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilk kazmanın vurulacağı Direkli mahallesi Modern Kapalı Semt Pazarı alanında incelemelerde bulundu.

Eyyübiye’de semt pazarı yapılacak
banner2

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilk kazmanın vurulacağı Direkli Mahallesi Modern Kapalı Semt Pazarı alanında incelemelerde bulundu. Kuş, Direkli ve 15 Temmuz mahallelerinin en önemli taleplerinden biri olan kapalı semt pazarı için yaşanan yer sorununu daha önce yoğun girişimleriyle çözüme kavuşturmuştu.  Bölgede yaşanan yer sıkıntısını yoğun girişimler sonucu çözüme kavuşturan Kuş, alanı Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait olan yeri kiralama usulü ile tahsisini gerçekleştirip, mülkiyet sorununu çözdü. Tahsis edilen alan için proje çalışmaları tamamlanan kapalı semt pazarının ihalesi de yapıldı. Yasakların hemen ardından ilk kazmanın vurulacağı alanı, Başkan Yardımcısı İlhami Günbeği ve Direkli Mahalle Muhtarı Mehmet Kestop’la birlikte inceleyen Kuş, modern kapalı semt pazarını kısa süre içinde bölge halkının hizmetine sunacaklarını söyledi.

Bölgede hizmet etme noktasında yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Kuş, “Malumunuz bölgeye sözümüz vardı. Direkli, 15 Temmuz, Akabe ve Aksemşettin mahallelerimizde alan sıkıntısı vardı. Arkadaşlarımızla birlikte yoğun mesai harcayarak semt pazarı için yer tahsisini gerçekleştirdik. Projemizi hazırladık. İhaleye çıktık ve ihale süreci de tamamlandı. Temel atmayı yasakların hemen ardından gerçekleştirip bölge sakinlerine modern kapalı semt pazarımızı kazandırmış olacağız. şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Çalışmalarından dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a teşekkür eden Direkli Mahalle Muhtarı Mehmet Kestop ise, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Vatandaşlarımızın bizlerden olan talebini kendisine ilettik. Hemen ilgilendi. Yer sorunu vardı. Onu da çözdü ve yapım çalışmaları başlıyor. Allah kendisinden ve ekibinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

BİHA

YORUM EKLE