AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı'ndan 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan "‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz’ diyen bir medeniyetin temsilcileri olarak emeğin ve emekçinin yanında olduk" dedi.

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı'ndan 1 Mayıs mesajı
banner1

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, bir ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınması kadar huzur ve barış ortamının tesisinde de emeğin en önemli değer olduğunu belirten Başkan Ağan ,18 yıldır emeğin hakkını alması, dayanışma ruhunun güçlenmesi için çalıştıklarını söyledi.

Koronavirüs salgınına dikkat çeken ve birlik-beraberlik vurgusu yapan Başkan Ağan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm dünya ve ülkemiz acımasız bir salgın hastalıkla mücadele ederken, bu kadar anlamlı ve mesaj veren günleri arka arkaya yaşıyor olmamız gerçekten manidar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, mübarek Ramazan Ayı ve şimdi de emeğin ve dayanışmanın gününde bir kez daha idrak ediyoruz ki; birlik ve beraberlik ruhu, bir toplumu, bir ülkeyi ayakta tutan en önemli değer. Bu nedenledir ki emeğin karşılığını; çalışanlarımızla, sendikalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içinde vermeye çalışan bir anlayışla çalıştık. ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz’ diyen bir medeniyetin temsilcileri olarak emeğin ve emekçinin yanında olduk. İşçilerimizin ücretlerinin iyileştirilmesi, sosyal haklarının düzenlenmesi ve istihdamın artırılmasına yönelik pek çok destek ve teşvik yarattık. Çünkü biz, tarladan, atölyelere; hastanelerden, fabrikalara kadar gücünü üretimden alan emekçilerimizin, birlik ve dayanışmanın da öncüleri olduklarına inandık."


"GÜZEL GÜNLER BİRLİKTE OLACAK"

"Bugün; içinden geçtiğimiz zor döneme de damgasını vuran emeğin her daim savunucusu ve koruyucusu olacağımız bilinmelidir" diyen Başkan Ağan şu sözlerle işçilerin bayramını kullandı:

‘’Sağlık çalışanlarımızın fedakarca ortaya koyduğu çalışma azmi göstermiştir ki; bu milletin sahip olduğu en büyük güç, kendi içinde ve alın terindedir. Dünyanın gıpta ile baktığı başarılarımızın da; her şartta ayakta kalarak, istikrar ve büyüme hedeflerimizi bir bir gerçekleştirebilmemizin arkasında da işçilerimiz, emekçilerimiz vardır. Bundan böyle de; onlarla omuz omuza ve dayanışma içinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biliyorum ki, en kısa sürede güzel günlerde birlikte olacak, hep birlikte çok daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyor; her birinin emekleri ve alın teri önünde saygı ile eğiliyorum."

BİHA

YORUM EKLE