Urfa bu kez de 'Halkın Mutfağı' programına konu oldu

NTV'de yayınlanan ‘Halkın Mutfağı’ Programının ilk bölümünde, tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’den yola çıkıldı. Programda kentin tarihi ve çeşitli lezzetleri ekranlara taşındı.

Urfa bu kez de 'Halkın Mutfağı' programına konu oldu
banner1

Cüneyt Asan ve Adnan Şahin’in gezdikleri Şanlıurfa’nın bereketli topraklarının, binlerce yıllık öyküsünü ‘Halkın Mutfağı’ ismi ile ekranlara taşıdı. Şanlıurfa yöresinde yetişen en özel mahsulleri yerinde gören Cüneyt Asan ve Adnan Şahin Şanlıurfalıların evlerine, dükkanlarına ve tarlalarına misafir oldu.

‘Halkın Mutfağı’ ilk bölümde, tarihin sıfır noktası olan Göbeklitepe’den yola çıkıldı. Şanlıurfa’nın binlerce yıllık kültürünün derin izleri, damaklarda yer etmiş lezzetleri ve yöreye özgü ürünlerin tarladan mutfağa uzanan yolculuğu ekrana taşındı.  

Adnan Şahin ve Cüneyt Asan ‘Emek olmadan yemek olmaz’ ilkesiyle yola çıktıkları programda, Anadolu’nun lezzet sırlarına yolculuk yapıyor. Cüneyt Asan ‘Emekçi’, Adnan Şahin ise ‘Yemekçi’ olarak izleyici karşısına çıkıyor. Programın sonunda ise; emek verenlerle birlikte, yöresel lezzetlerle donatılmış sofranın etrafında buluşuluyor.

Cüneyt Asan ve Adnan Şahin ile Halkın Mutfağı bugün saat 11.15’te NTV ekranlarında yayınlandı. Programı kaçıranlar için tekrarı bu gece 23.15'te yayınlanacak.

BİHA 

YORUM EKLE