Koronavirüs hastası Haşimiye Meydanında polislere yakalandı

Şanlıurfa’da vatandaşların çoğunluğunun 56 saatlik yasağa uyduğu gözlendi. Polis ekiplerinin denetiminde koronavirüs testi pozitif çıkan bir kadın, hastaneye gönderildi.

Koronavirüs hastası Haşimiye Meydanında polislere yakalandı
banner2

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan iki günlük sokağa çıkma kısıtlamasına uyan Şanlıurfalıların çoğunluğu evlerinde kaldı.

Sessizliğin hakim olduğu kentte, kısıtlamadan muaf olanlar ile alışveriş için evlerinin yakınındaki marketler ile fırınlara giden vatandaşlar görüldü. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir meydanlarının yanı sıra giriş çıkış noktalarında denetimlerini sürdürüyor. Kentin simgesi olan tarihi alanlar ile yoğunluğun yaşandığı caddeler ise dron ile görüntüleniyor.

 POLİS UYGULAMASINA TAKILDI

Haşimiye Meydanı'nda uygulama yapan polis, durdurduğu otomobildekilerin kimlik sorgulamasında karantina ihlali yapan kadın ile sokağa çıkma yasağına uymayan araç sürücüsüne ceza kesti. Hamile olduğu öğrenilen ve koronavirüs testi pozitif çıkan Melek Bahar, polis ekiplerinin olay yerine çağırdığı ambulansa bindirilerek hastaneye gönderildi.

 VALİDEN BİRLİK MESAJI

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de sokağa çıkma kısıtlamasına genel anlamda uyulduğunu belirterek, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında il ve ilçe genelinde vatandaşlarımız yasaklara riayet ettiler. Evlerinden çıkmadılar. El birliğiyle bu salgına karşı, mücade edeceğiz. Bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BİHA

YORUM EKLE