Urfa, Balıklıgöl sorusuyla yarışmaya damga vurdu

Şanlıurfa, tarihi güzelliği Balıklıgöl'ü ile dün gece bir yarışma programına damga vurdu. Herkesi düşündüren soru Şanlıurfalıları ekran başına kitlerken, Urfa belediyeleri konuyu sosyal medyaya taşıyarak, takdirleri topladı.

Urfa, Balıklıgöl sorusuyla yarışmaya damga vurdu
banner1

Şanlıurfa, bir kez daha 'Kim Milyoner Olmak İster?' programına damga vurdu.

ATV'nin sevilerek izlenen yarışma programında sık sık Şanlıurfa'ya dair sorular yer almaya başladı. Geçtiğimiz hafta 'Antep fıstığı en çok nerede yetişir?' sorusu ile gündeme gelen program, Şanlıurfa cevabıyla hem güldürdü hem de düşündürmüştü.

Antep fıstığı cevabı sonrası kent bu kez, tarihi güzelliği Balıklıgöl ile programa taşındı. Bir yarışmacıya, 'Şanlıurfa'daki Halilürrahman Külliyesi'nde bulunan Balıklıgöl'de yaşayan ve yiyenin başına felaket getireceğine inanılan balıklar hangisidir?' sorusu soruldu. Şıklarda ise sırasıyla Sazan, Lüfer, Levrek ve Palamut yer aldı. 30 bin TL değerindeki soruya yarışmacı ise 'Sazan' diyerek, doğru cevabı verdi. Daha sonra 60 bin TL değerindeki soruya yanlış cevap veren yarışmacı, elendi.  

Balıklıgöl sorusu dün Şanlıurfalılar arasında da çok konuşuldu. Soruyu resmi sosyal medya hesaplarından paylaşan Büyükşehir Belediyesi, "30 Bin TL değerinde bir soru olsa da Halil-ür Rahmanın manevi değeri bizler için paha biçilemez." yorumunda bulundu.Büyükşehir'in paylaşımına kayıtsız kalmayan Haliliye Belediyesi ise, "Göbeklitepe‘mizi söylememe gerek yok herhalde. Öyle değil mi Eyyübiye Belediyesi?" sözleriyle topu Eyyübiye'ye attı. Haliliye'ye Balıklıgöl Caddesi'nden paylaştığı fotoğraf ile yanıt veren Eyyübiye, "Maneviyatın bAŞKentini nasıl anlatalım ki?" dedi.Belediyelerin bu etkileşimi Şanlıurfalılardan birçok beğeni alırken, vatandaşlardan da birbirinden eğlenceli yorumlar geldi.

Belediyeler arasındaki 'tatlı atışma'yı her zaman görmek istediklerini kaydeden bir kullanıcı, "Belediyelerden böyle tatlı mizah anlayışı süper valla keşke diğerleri de böyle olsa hep" yorumunda bulundu.

Özlem DİKMEN/BİHA

YORUM EKLE