Ölüm saçıyorlar! Urfa'da zabıta el koydu...

Şanlıurfa'da zabıta ekipleriyle birlikte okul kantinleri ve çevrelerindeki işletmelere baskın düzenledi. Baskınlarda tarihi geçmiş ürünlere ve şırınga çikolatalara el konularak imhası gerçekleştirdi.

Ölüm saçıyorlar! Urfa'da zabıta el koydu...
banner2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri okul çevrelerindeki bakkal tarzı küçük işletmelerde şırınga çikolatalar ele geçirdi. Okul kantinlerinde ve çevre marketlerinde çocuklara yönelik satılan ürünlerin denetimine yönelik operasyon düzenleyen Zabıta ekipleri, çok sayıda zararlı ürüne el koydu.

Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçe belediyeleri Zabıta ekipleri ile gerçekleştirilen operasyonlarda çikolata, gofret, bisküvi ve cips benzeri ürünler tek tek incelendi.

Zabıta ekipleri, kantinlerde ve marketlerde Türkiye Standartlar Enstitüsü (TSE) onayı olmayan, son kullanma tarihleri geçmiş ve çalıştırma ruhsatı olmayan işyerlerini denetleyerek; personellerin genel hijyen durumu ve kullanılan gıdaların muhafaza koşullarına uygunluğunu kontrol etti. Denetimlerde el konulan tarihi geçmiş gıda ürünleri imha edilmek üzere ekip amirliğine götürülürken, genel mevzuata uymayan iş yerlerine yönelik yasal işlem başlatıldı.

 

DENETİMLER TÜM İL GENELİNE YAYILACAK

Büyükşehir ekipleri, tüm ilçe belediyeleri ile birlikte önümüzdeki günlerde de denetimlerini sürdürecek. Okul kantini ve çevrelerindeki işletmelerin mercek altına alınacağı denetimler için Zabıta ekipleri, ailelerin de hassasiyet göstermeleri istendi. Ailelere çağrıda bulunan Zabıta ekipleri, çocuklarının ürün alırken son kullanma tarihlerine bakması, zararlı ürünlerin neler olduğu konusunda çocukların bilgilendirmesi gerektiği çağrısında bulundu.

BİHA

YORUM EKLE