Şanlıurfa’nın güneyi artık daha aydınlık!

Türkiye’nin, elektrik ve su gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için Şanlıurfa’nın güneyinde yer alan Barış Pınarı Bölgesindeki çalışmaları devam ediyor.

Şanlıurfa’nın güneyi artık daha aydınlık!
banner2

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK'dan kurtarılan, Şanlıurfa’nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerinin karşısındaki Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde süren elektrik ve su sorunu çözüme kavuşuyor.

Türkiye’nin ilgili kurumları tarafından yürütülen çalışmalar sonucu Tel Abyad’ın yüzde 51’lik bölümüne elektrik verilmeye başlandı. Rasulayn kırsalının yanı sıra şehir merkezine de elektrik verilmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Bu kapsamda Rasulayn’da bulunan elektrik trafoları, direkler ve hatların bakım ve onarımı aralıksız devam edildiği belirtildi.


SU SORUNU DA ÇÖZÜLÜYOR


Bölgede çalışmayan jenaratörler de onarılarak çalışır hale getiriliyor.

Bölgeye elektriğin getirilmesi ve jeneratörlerin çalışmasıyla Allouk Su Tesisi aktif hale getirildi ve bölgedeki 26 kuyudan su sağlanmaya başlandı. Özellikle Rasulayn’da 15 adet su kuyusundan 10’u elektriğin getirilmesi ve jeneratörlerin çalışır hale gelmesiyle hizmete açıldı. 

10 adet kuyu, Rasulayn’ın büyük bölümünün su ihtiyacını karşılamaya başladı.

Bölgedeki temel ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalar sürüyor.

BİHA

YORUM EKLE