Suriyeli ve Urfalılar halı sahada buluştu

'Adil Oyna' sloganıyla Şanlıurfa Hayata Destek Evinde üç yıldır futbol etkinliklerine katılan çocuklar, Galatasaray Futbol Okulu'nun gençler takımı ile halı saha karşılaşmasında bir araya geldi.

Suriyeli ve Urfalılar halı sahada buluştu
banner1

Şanlıurfa Hayata Destek Evi, çocuklara yönelik renkli aktiviteler ve sosyal uyum çalışmalarına devam ediyor. Hayata Destek Evi faaliyetleri kapsamında üç yıl önce çalışmalarına başlayan futbol ekibi, bu defa Galatasaray Futbol Okulu'nun gençlerden oluşan takımını ağırladı. Hafta sonu düzenlenen dostluk maçında çocuklar doyasıya eğlendi ve spor yapmanın zevkini yaşadı.

“Adil Oyna” sloganıyla üç yıl önce başlayan futbol aktivitelerinde yan yana gelen çocuklar bugün profesyonel bir takım olma yolunda ilerliyor. Yaşları 12 ila 17 arasında değişen, Suriyeli ve Urfalı çocuklardan oluşan 20 kişilik ekip, sporun karşılıklı saygı ve dayanışma çerçevesinde bütünleştirici etkisinin bir örneği. Takımdaki genç yeteneklerse geleceğe dair ümit vaat ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Antalya'da düzenlenen uluslararası futbol turnuvasından, Hayata Destek Şanlıurfa futbol takımı üçüncülük kupasıyla dönmüştü.

BİHA

YORUM EKLE