Türk askeri, Suriye’de ekmeğini bölüşüyor

SUDKOM koordinesinde insani yardımları organize eden AFAD, Barış Pınarı Bölgesinde görev yapan askerlerin ihtiyaçlarını temin ediyor.

Türk askeri, Suriye’de ekmeğini bölüşüyor
banner1

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde, Barış Pınarı bölgesindeki insani yardımları organize eden Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durumlar Müdürlüğü (AFAD), sınır ötesinde görev yapan askerlerin ihtiyaçlarını temin ediyor.

Telabyad ve Resulayn’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine, başta gıda maddeleri olmak üzere çeşitli insani yardımları dağıtan AFAD, Kızılay ve TMO desteğiyle temin edilen 12 ton un ve 120 kilogram ekmek mayasını, Telabyad’da görev yapan 7’nci, 11’inci ve 41’inci Komando Tugay Komutanlıklarına ait seyyar askeri fırınlara teslim etti.
 


​​​​​​​

Asıl görevi güvenliği temin etmek olan askerler, kendi ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullandıkları seyyar askeri fırınlarda ürettikleri ekmekleri, Nustel köyünde yaşayan ihtiyaç sahipleriyle de paylaştı.

Ekmeklerini genelde kendi evlerinde yapan Nustel köyü sakinleri, Türk askerinin ekmeğini kendileriyle paylaşmasını çok anlamlı bulduklarını belirtti. Özellikle çocukların büyük mutluluk yaşadığını ifade eden köy halkı, Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE

banner99