Şanlıurfa'da bir ilk: Matematik Olimpiyatı düzenlendi

Şanlıurfa'da bir ilke imza attıklarını kaydeden Kadir Evliyaoğlu Koleji Genel Müdürü Hikmet Dokumacı, "Hem yeteneklerini deneme hem de bazı öğrencilerdeki fobiyi kırma anlamında bu tarz bir sınav yapılması son derece faydalı" dedi.

Şanlıurfa'da bir ilk: Matematik Olimpiyatı düzenlendi
banner1

Kadir Evliyaoğlu Koleji, Şanlıurfa’da bir ilki gerçekleştirerek matematik olimpiyatı düzenledi.


140 farklı matematik olimpiyatı incelenerek oluşturulan etkinliğe, matematik alanında yeteneklerine güvenen çok sayıda öğrenci katıldı. Olimpiyat sınavında öğrencilere, kendi yaşlarına göre üstün yetenek gerektiren sorular yöneltildi. Bu sorularla üstün yetenekli öğrencilerin yeteneklerinin farkına varıp, erkenden bu alan üzerinde daha kaliteli çalışmalara yönlendirilebilmesi amaçlandı.

Sınava katılan öğrencilerin velileri de Şanlıurfa’da böyle bir çalışmanın yapılmasından dolayı memnun olduklarını, öğrencilerin Türkiye genelinde diğer öğrencilerle yarışabilmeleri için bu tip soruları çözmeleri gerektiğini ifade etti.

Kadir Evliyaoğlu Koleji Genel Müdürü Hikmet Dokumacı olimpiyat hakkında şöyle konuştu:

"Olimpiyat sınavı Şanlıurfa’da bir ilk. Kadir Bey’in güçlü çalışması sonucu ortaya çıkmış, çok önemli bir sınav. Çocukların, velilerin çok güçlü desteği oldu. Matematiğe gönül veren öğrencilerimizin bu sınava iştirak etmeleri çok mutluluk verici. Hem yeteneklerini deneme hem de bazı öğrencilerdeki fobiyi kırma anlamında bu tarz bir sınav yapılması son derece faydalı. Bu sınavın öğrencilerdeki matematik sevgisini artıracağını, daha iyi çalışmalar için onlara iyi bir motivasyon sağlayacağını düşünüyorum. İleride de matematik, fen ve diğer alanlarda ufuk açıcı çalışmalarla Şanlıurfa’mızı buluşturacağız. Düzenlemiş olduğumuz sınava katılan öğrencilerimize, onları teşvik eden velilerimize ve sınavın düzenlenmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum."

BİHA

YORUM EKLE

banner99