Suruç Katliamı davası bir kez daha ertelendi

Suruç'ta 33 kişinin bombalı saldırıyla katledilmesinin ardından açılan davanın 13'üncü duruşması görüldü.  Duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.

Suruç Katliamı davası bir kez daha ertelendi
banner2

Suruç ilçesinde, 5 yıl önce 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan, terör örgütü IŞİD üyesi canlı bomba Şeyh Abdurahman Alagöz'ün kendisini patlattığı terör saldırısı davasının görülmesine devam edildi.

Suruç ilçesi Amara Kültür Merkezinde 20 Temmuz 2015’de Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) çağrısıyla bir araya gelen 33 kişinin, IŞİD’in bombalı saldırısı sonucu katledilmesiyle ilgili açılan davanın 13’üncü duruşması, Urfa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Dün görülen duruşmaya, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları ve Suruç Aileleri İnisiyatifi ile avukatlar katıldı. 

Davanın tek tutuklu sanığı Yakup Şahin, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldığı duruşmada, önceki savunmasını tekrarladığını ifade etti. Duruşma, 20 Mayıs'a ertelendi.

Duruşması sonrası aileler adına açıklama yapan Feti Aydın "Adalet mücadelesini ne pahasına olursa olsun sürdüreceğiz. Suruç için adalet herkes için adalet diyoruz" dedi.

BİHA

YORUM EKLE