Eyyübiye'de belediye bütçesinden tasarruf edildi!

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, belediye bütçesine dair açıklamalarda bulunarak "Görevi devraldığımız zaman maddi anlamda çok ciddi sıkıntılarımız vardı. 9 ayda bütçeyi toparlamış olduk ve ciddi anlamda tasarruf sağladık" dedi.

Eyyübiye'de belediye bütçesinden tasarruf edildi!
banner2

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, merkez ve kırsal mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde inceleyip, vatandaşların taleplerini birinci ağızdan dinlemeye devam ediyor.

Son olarak kırsal Payamlı Nahyası Olukyanı ve Kaplan Mahallelerini beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Günbeği ile gezen Başkan Kuş, burada Olukyanı Mahalle Muhtarı Osman Kaya ve Kaplan Mahalle Muhtarı Osman Ali Kaplan’la birlikte biten stabilize yol yapımını yerinde inceledi. 


Vatandaşların taleplerini de dinleyen Başkan Kuş Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalıştıklarını belirterek "İnşallah kısa bir süre içerisinde Eyyübiye mücavir alanı içerisinde olan  gerek merkez gerek kırsal mahallelerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bütün sıkıntıları bir bir bertaraf edeceğiz. Yine Kaplan mahallemizde de incelemelerde bulunduk.  Muhtarımızın köy ile ilgili sıkıntıları vardı, 8 km’lik bir yol sorunu var. Bu yolumuzu Büyükşehir Başkanımız Zeynel Abidin  Beyazgüle’de ileteceğiz. Eğer programa alınmışsa bu yıl içerisinde bu yolumuzu Kaplan köyümüze kazandırmış olup, vatandaşımızın hizmetine sunmuş olacağız. Değilse de bu yıl içerisinde 8 km’lik yolumuzu Kaplan köyümüze kazandırırız. Taziye evi sıkıntısı var. İnşallah taziye evi sıkıntısını da gidermiş olacağız" dedi.


"BÜTÇEDE TASARRUF SAĞLADIK"


Başkan Kuş, görevi devraldığında bütçede sıkıntılar olduğunu belirterek 9 ay içinde tasarruf sağladıklarını da şu sözlerle açıkladı:

"1 Nisan itibari ile görevi devir aldığımız zaman maddi anlamda çok ciddi sıkıntılarımız vardı. Gerek muhtarlarımıza gerek Eyyübiye’deki vatandaşlarımıza birazda olsa bizden sabır etmelerini istemiştik. Sağ olsunlar bugüne kadar sabrettiler. Biz de 9 ay zaman zarfı içerisinde Eyyübiye Belediyesini bütçesini toparlamış olduk ve ciddi anlamda tasarruf sağladık. İnşallah bu yıl itibari ile kırsaldaki bölgelerimizin taziye evi sıkıntılarını bir bir gidermiş olacağız. Şimdiden Kaplan köyümüze hayırlı olsun diyelim."

Kaplan Mahalle Muhtarı Osman Ali Kaplan ve Olukyanı Mahalle Muhtarı Osman Kaya da çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Kuş ve ekibine teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE