Şanlıurfa’dan Elazığ’a yardım eli

Deprem felaketi ile sarsılan Elazığ’a Şanlıurfa’dan yardım konvoyu gönderildi.

Şanlıurfa’dan Elazığ’a yardım eli
banner2

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan mağdurlara Türkiye’nin dört bir yanından yardımlar sürüyor.

Şanlıurfa’dan da depremzedelere yardım eli uzandı.  Kızılay’ın organize ettiği "Şanlıurfa Halkından Elazığ Halkına" yardım kampanyası kapsamında giyecek ve gıda malzemesi ile temizlik ürününlerinin yer aldığı koliler toplandı. Bir TIR’dan daha fazla toplanan yardımlar, görevliler tarafından araçlara yüklenerek bu sabah, Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü’nden deprem bölgesine doğru yola çıktı. 

Yardımlar, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

 

ELAZIĞ DEPREMİ

24 Ocak Cuma akşam saatlerinde merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Şanlıurfa ve diğer çevre illeri de etkileyen depremde, 35'i Elazığ'da, 4'ü Malatya'da olmak üzere en az 41 kişi hayatını kaybetti, bin 607 kişi de yaralandı.

6.8'lik depremin ardından bölgede hasar gören evlerin tespiti yapılmaya devam ediyor. Duvarlardan alınan örnekler incelendikten sonra binaların hasar derecesi tespit edilecek. Ağır hasarlı ve riskli binalar kontrollü şekilde yıkılacak. Vatandaşlar artçı depremlerin devam etmesi ve binalarda hasarların olması sebebiyle evlerine giremiyor. Barınma sorununa karşı konteyner kent kuruluyor.

BİHA

YORUM EKLE