Siverek’te gölette kaybolan 2 kişi aranıyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde balık tutmak istedikleri gölette teknelerinin alabora olması sonucu suda kaybolan 2 kişiyi arama çalışması 3 gündür devam ediyor. 

Siverek’te gölette kaybolan 2 kişi aranıyor
banner1

Olay, Siverek İlçesine bağlı Soydan Mahallesi’nin yakınlarında bulunan sulama göletinde meydana geldi. Geçtiğimiz çarşamba günü akşam saatlerinde Jiyan Kendiş (19) ile akrabası Mahmut Kendiş (25) ve Ahmet Mendeş (22), suda balık tutmak için tekne ile gölete açıldı. Bir süre sonra yaşanan şiddetli rüzgar nedeniyle tekne alabora olurken, 3 kişi suya düştü. Gençlerden Mahmut Kendiş yüzerek kıyıya çıkarken, Jiyan Kendiş ve Ahmet Mendeş ise gözlerden kayboldu. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden su altı arama kurtarma ekipleri, kaybolan gençlerin bulunması için çalışma başlattı. İki gündür arama ve kurtarmada sonuç alamayan ekipler, 3’üncü günde de arama çalışmasını sürdürüyor. 
Bu arada gençlerin yakınları ve mahalle sakinleri de el ele tutuşup zincir oluşturarak göletin kıyıya yakın noktasında arama çalışması yaptı.

BİHA 

 

YORUM EKLE