Viranşehir'de imar planı sorunu çözüme kavuşuyor

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, imar planı sorununun çözümü için çalışmaların son aşamaya geldiği belirtti. 

Viranşehir'de imar planı sorunu çözüme kavuşuyor
banner1

 Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilgili kamu kuruluşlarının görüşleri alınıp,  yasa ve yönetmeliklere uygun olarak hazırlanan imar planının geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldiğini anımsatarak, “Bu kapsamda en önemli adımlardan biri daha gerçekleşmiş oldu. Süreç devam ediyor. 22 Mart Pazartesi günü Büyükşehir Belediye Meclisi Viranşehir için olağanüstü toplanıyor. İmar çalışmasını özlemle bekleyen Viranşehir halkına Allah’ın izniyle müjde vermeye hazırlanıyoruz” dedi.

Ekinci, 2013 yılında, önceki belediye yönetimi dönemde kamu kurumlarının görüşü alınmadan hazırlanan ve bu yüzden DSİ Bölge Müdürlüğü’nce açılan dava sonucu iptal edilen imar sorununun çözümünde son aşamaya geldiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 “Göreve geldiğim günden beri bu konu benim önceliğim oldu. İmar sorunu yüzünden hem biz yöneticiler zorluk yaşıyor, hem de halkımız mağdur oluyordu. Artık bu sorunu gündemden kaldırmak üzereyiz. Son olarak Büyükşehir Belediye Meclisimizin gündemine gelen konuda değerli meclis üyelerimiz de son derece duyarlı davrandı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere kendilerine Viranşehir halkımız adına yarıca teşekkürlerimi iletiyorum.”

İmar sorunu çözümlendiğinde, yeni konut alanlarının açılacağını, konut almak isteyenlerin kredi kullanabileceğini ve Viranşehir’in tam bir kent kimliğine kavuşacağını vurgulayan Ekinci, şimdiden Viranşehir halkına hayırlı uğurlu olmasını dilediğini sözlerine ekledi.

BİHA

YORUM EKLE