Aydınlık, CHP'li heyetin Urfa ziyaretini değerlendirdi

CHP’li 20 milletvekilinin Şanlıurfa’ya yaptığı çıkarmayı Ajans Urfa’ya değerlendiren CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa’daki çalışmalarının çok güzel geçtiğini ve çok ses getirdiğini belirtti.

Aydınlık, CHP'li heyetin Urfa ziyaretini değerlendirdi
banner2

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığındaki 20 milletvekili, Şanlıurfa'da sorunları yerinde tespit etmek amacıyla incelemelerde bulundu. 2 gün boyunca Şanlıurfa’da kalıp tüm ilçelere dağılan CHP’li heyet; çiftçi, esnaf ve daha birçok vatandaş ile bir araya geldi. Genel olarak halkın, sorun ve taleplerini dinleyen vekiller, bunları rapor haline getirip CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacak. Şanlıurfa ile ilgili hazırlanan raporun CHP Grup Toplantısı’nda Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacağı bekleniyor.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP’li 20 milletvekilinin Şanlıurfa ziyaretini Ajans Urfa’ya değerlendirerek, Şanlıurfa’daki çalışmalarının çok güzel geçtiğini ve çok ses getirdiğini belirtti.

İlçelerin tamamını gezdiklerini vurgulayan Aydınlık, “Her bir ilçeyi 2 Milletvekili olacak şekilde gezdik. Bizler şehir merkezinde 5 Milletvekili olarak ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. 5 Milletvekili de arazide çalışmalarını gerçekleştirdi” dedi.

 

EN ÇOK DEDAŞ ŞİKÂYET EDİLDİ

Şanlıurfa’da en çok DEDAŞ konusunda şikâyet aldıklarına dikkat çeken Milletvekili Aydınlık, “Sulama Birlikleri ile ilgili de çok fazla şikâyet var. Esnafın tamamı şikâyet ediyor. Bakkalından tut kıraathanesine, lokantasına kadar herkesin derdi var, esnafta hiçbir şey kalmamış esnafın tamamı tükenmiş durumda” diye ifade etti.

 

“MİTİNG EDASIYLA KARŞILANDIK”

Aydınlık,  “Şanlıurfalıların CHP’ye ilgisi çok büyüktü, yaptığımız bu çıkarma ile Genel Başkanımıza yürekten teşekkür ediyoruz” diyerek, şu ifadelere yer verdi:

“20 Milletvekilinin Urfa’ya gelmeleri çok önemli bir konuydu. İnsanlar çok sıcak bir şekilde bizi karşıladı, köylere gittiğimiz zaman her tarla başında köy halkı bizleri bir miting edasıyla karşıladı. Şehir merkezinde hangi işyerine gittiysek insanlar ‘Cumhuriyet Halk Partisi milletin sorunlarını dinlemek için buradalar, dertlerimize derman olmak için buradalar’ dedi. Yaptığımız çıkarma sayesinde halkın CHP’ye olan inancının arttığını ve bir dahaki seçimlerde iktidara geleceğimize inanıyorum. Oluşturulan raporlar bir bir grup toplantımızda dile getirilip çözüm odaklı çalışmalar yapılacak.

20 Milletvekilimizin itinayla gerçekleştirdiği bu 2 günlük ziyaret sonucunda oluşturdukları raporlar, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na iletilecek ve yapacağımız grup toplantısında sorunların çözüm odaklı dönüşü olacak.”

Aydınlık, ayrıca Şanlıurfalı hemşerilerine gösterdikleri büyük ilgi ve alaka nedeniyle teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE