Sınır ötesinde kurumlar da hizmete başladı

Tüm kamu binaları ve şehir altyapısı tahrip edilerek kullanılamaz hale gelen Resulayn’da, Urfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinasyonunda yapılan çalışmalar sonucu kamu binaları yeniden hizmet vermeye başladı.

Sınır ötesinde kurumlar da hizmete başladı
banner2

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG işgalinden temizlendiği ve tüm kamu hizmetlerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle yeniden verilmeye başlandığı Resulayn’da, hayat normale dönmeye devam ediyor.

Terör örgütünün baskı ve zorlamaları nedeniyle yerel halkın terk etmek zorunda kaldığı, harekat öncesi adeta hayalet şehre dönen Resulayn, ilçenin dört bir yanında devam eden çalışmalar nedeniyle en hareketli günlerini yaşıyor.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in talimatları doğrultusunda, ilk önce hastaneler ve okulları yeniden aktif hale getirmek için büyük bir çaba sarf eden SUDKOM birimleri, ilçedeki diğer kamu hizmetlerinin sunulmasına yönelik faaliyetlerine de hız verdi.

 

Tamamı Şanlıurfa’daki kamu kuruluşları ve belediyelerde görevli personellerin, yerel halkın da desteğiyle başlattığı çalışmalar sonucu; hastane ve okulların yanı sıra Resulayn Nüfus Müdürlüğü ve Resulayn Adliye binası da onarım ve tefrişat işlemleri tamamlanarak hizmete hazır hale geldi.

 

Terör örgütü PKK/YPG tarafından sözde karargah olarak kullanılan ve ilçeyi terk ederken büyük bölümünü tahrip ettikleri Resulayn Kaymakamlık binası da onarılmaya başlandı. Dış cephesi ve tahrip olmuş kısımları Resulayn halkının da desteğiyle tamir edilen binanın içinde de çalışmalar aynı hızla devam ediyor.

BİHA

YORUM EKLE