Turizm sektörünün liderlerine Şanlıurfa tanıtıldı

Uluslararası yatırımcıların bir araya geldiği ‘Tourism Investments Forum – TIF 2020’ buluşmasında kültür ve inanç turizmi açısından dikkatleri üzerine çeken Şanlıurfa’nın tanıtımı yapıldı.

Turizm sektörünün liderlerine Şanlıurfa tanıtıldı
banner1

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) tarafından, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle düzenlenen ‘Tourism Investments Forum – TIF 2020’, dünyanın önemli markalarıyla birlikte Istanbul Raffles Hotel’de katılımcılarıyla buluştu.

Turizm sektörünün önde gelen markalarını ve liderlerini bünyesinde toplayan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD), Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle düzenlediği ‘Tourism Investments Forum – TIF 2020 (Turizm Yatırımcıları Forumu), bugün gazeteci ve ekonomist Cem Seymen moderatörlüğünde İstanbul Raffles Hotel’de hayata geçirildi. Forum, ilk gününde ulusal ve uluslararası katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Foruma Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Uncu ve Karacadağ Kalkınma Ajansı uzmanları katıldı. 

Forumun ilk gününde, TTYD Başkanı Oya Narin’in ardından TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Turizm sektörünün Türkiye’nin yükselen yıldızı olduğunun altını çizdi ve 2023 yılına kadar beklenen gelişim ve dönüşümleri aktardı. T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, turizm sektörüne destek ve yatırımların kapsamlı bir şekilde yapılacağını vurguladı. Forumda ayrıca, Yeni Turizm Yatırım Trendleri, Markalar, Mega Projeler, 2030 Yatırımcıları İçin İpuçları, Konaklama Endüstrisine Yeni Trendler, Sağlık Turizmi ve Fırsatları, Otel Tasarımında Yeni Trendler, Sanat, Kültür ve Müzelerin Turizm Yatırımları Üzerindeki Etkisi alanında ehil kişilerce tartışıldı.


 

ULUSLARARASI FORUMDA URFA KONUŞULDU


Şanlıurfa’yı temsilen buluşmaya katılan Beyazgül ve Uncu da bir konuşma yaptı. Pek çok medeniyete ve inanca ev sahipliği yaşan, gün yüzüne çıkarılan mozaikler ile heyecan uyandıran, Göbeklitepe ile dünya tarihine, Harran’da ilk üniversite ile bilim dünyasına, Balıklıgöl ve Peygamberler Şehri olmasıyla inanç turizmine ışık tutan Şanlıurfa, uluslararası turizm yatırımcılarına anlatıldı. Şanlıurfa’nın yatırım potansiyeli, yatırım teşvikleri aktarıldı. Karacadağ Kalkınma Ajansı üyeleri de turizm yatırımlarında teşvik imkanları konusunda bilgi verdi.


Beyazgül, konuşmaların ardından TTYD Başkanı Oya Narin e Göbeklitepe figürünün yer aldığı plaket ile diğer katılımcılara Şanlıurfa turizmini anlatan çeşitli hediyeler verildi.

Forumun, her yıl düzenlenmesi planlanıyor.

BİHA

YORUM EKLE