Şanlıurfa’nın ilk özel poligonu açıldı

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde açılan poligon, silahla ateş etmeyi sevenlerin uğrak yeri olmaya başladı.

Şanlıurfa’nın ilk özel poligonu açıldı
banner1

Şanlıurfa’nın ilk özel poligonu Karaköprü ilçesine bağlı Şenevler Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda hizmete girdi. Bir apartmanın altında açılan poligon, silah meraklıları tarafından yoğun ilgi görüyor. 5, 15 ve 25 metrelerce atış imkânı bulunan modern poligona gelen vatandaşlar, burada seçtikleri silahlarla tanesi 5 ve 10 Lira arasında değişen kurşunlarla atış yapabiliyorlar. Ayrıca ruhsatlı silahı olan kişiler için de bu mekânda mermi fiyatı 2 buçuk Liradan atış yapabilme imkânı bulunuyor. Tüm güvenlik önlemlerinin alındığı poligonda, atışların eğitmen eşliğinde yapılması dikkat çekiyor.

Poligonun atıcıların güvenli ve rahat bir ortamda atış yapmaları için tasarlandığını belirten Firma sahibi Mehmet Sedef, “Atış öncesinde vatandaşlara güvenli silah sıkma konusunda kısa bilgilendirmeler yapılıyor. Poligona gelen vatandaşlar silahla ateş edip stres atıyorlar” dedi.

 

SEDEF: “SEVİNÇLER ÜZÜNTÜYE DÖNÜŞMESİN”

Sedef, düğünlerde ve maçlardan sonraki kutlamalarda bilinçsiz silah atışı sebebiyle birçok ölümlü ve yaralanmalı olayın meydana geldiğine da vurgu yaparak, “Tabanca merakı olan vatandaşlarımız varsa bu merak ve heyecanlarını poligonumuza gelerek giderebilirler. Hem sevinçler üzüntüye dönüşmez hem de silah atma ihtiyacı giderilmiş olur” diye ifade etti.

Bu arada poligonda eğitmen olarak görev yapan İsmail Çakmak’ın, silahı tersten tutarak, serçe parmağının ucuyla ateş edip hedefi vurması dikkat çekti.

BİHA

 

YORUM EKLE

banner99