Şanlıurfa'da öğrenciler için üst geçit projesi hazırlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin yolun karşısına geçerken büyük sorun yaşadıkları Akabe’de, karayolu üzerinde üstgeçit yapmak için çalışma başlattı.  

Şanlıurfa'da öğrenciler için üst geçit projesi hazırlandı
banner1

Eyyübiye ilçesinde tarihi İpekyolu üzerinde bulunan ve binlerce öğrencisi olan okul yolu, zor anlar yaşanmasına neden oluyordu. Buhara Mahallesi’nde bulunan okullarda eğitim gören öğrencilerin, bu sorunu için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla Etüt ve Proje Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Üst Geçit Projesi’ hazırlandı. Estetik bir görünüme sahip olan projede, şehre giriş tarafında üstgeçidin üzerinde büyük harflerle ‘ŞANLIURFA’ yazısı yer alıyor. Ayrıca İstiklal Madalyası’nın da bulunduğu projede, “Bu şehir vatanın bir karış toprağını düşmana teslim etmeyen onurlu insanların vatanıdır” sözüne yer verildi.

Etüt ve Proje Dairesi Başkanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Buhara ( Akabe Okullar Bölgesi) için ‘Üst Geçit Projesi’nin tamamlandığı belirtilerek, “Okullar açıldığında daha güvenli bir ulaşım, şehrimizin girişi için estetik bir görünüm sağlayacak projemiz tamamlandı” denildi.

BİHA 

YORUM EKLE