Şanlıurfa Eczacı Odası kolonya üretmek için çalışma başlattı

Şanlıurfa Eczacı Odası, Kovid-19 Pandemisinin ardından kolonya üretimi ve tüketiminin arttığı bugünlerde, kolonya üretimine yönelik çalışma başlattı.

Şanlıurfa Eczacı Odası kolonya üretmek için çalışma başlattı
banner1

Şanlıurfa Eczacı Odası Başkanı Ecz. Süleyman Açar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eczanelerin daha önceden kolonya üretim merkezi olduğunu hatırlatarak, kolonya üretimine ilişkin çalışmaları ile eczanelerin bu vasfı yeniden kazanacağını söyledi. Şanlıurfa Eczacı Odası’nın kolonya üretimine ilişkin çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Ecz. Açar, kolonyaların koku yoğunluğu hissinin uzun süre kalmasının amaçlandığını söyledi.  

KOLONYALAR YOĞUN KOKULU OLACAK VE FERAHLIĞI UZUN SÜRECEK

Açar, özellikle enkapsülasyon tekniği ile kapsüllere esanslar emdirilerek, kolonyaların zamanla azalan koku yoğunluğu ve ferahlık hissinin daha uzun süre kalmasının amaçlandığını ifade ederek, inovatif, mesleki bilginin değerini yücelten bu tip projelerin desteklenerek ülke sathına yayılmasını ümit ettiklerini kaydetti. Kolonyaların eskiden eczanelerde üretildiğine de değinen Açar, “Eczanelerimiz eskiden birer üretim merkeziydi. Eczanelerimize bu vasfı kazandıracak yenilikçi bir ürün ile odamız bu alanda örnek teşkil edecek çalışmanın içerisine girdi” şeklinde konuştu.

BİHA  

 

 

YORUM EKLE