Şanlıurfa'da 26 projeye 27 milyon TL'lik hibe desteği!-EK

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Şanlıurfa'da onaylanan 26 projeye 27 milyon TL hibe verileceği açıklandı.

Şanlıurfa'da 26 projeye 27 milyon TL'lik hibe desteği!-EK
banner2

IPARD II Programı 9. Çağrı Dönemi Dördüncü Grup Desteklenmek Üzere Seçilen Başvurular Listesi’nde çiftlik kurulumu, arıcılık, seracılık ve kırsal turizm sektörleri başta olmak üzere Şanlıurfa’dan 26 proje onaylandı.

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim; açıklanan her listede Şanlıurfa’nın hibelerden en yüksek payı alan iller arasında olduğunu belirterek son listede de tarım ve tarıma dayalı sanayi ve hayvancılık başta olmak üzere 52 milyon TL tutarında 26 projenin onaylandığını ve bu projelere 27 milyon TL hibe verileceğini söyledi.

Dr. Yetim, TKDK’nın kurulduğu günden beri modern yatırımların yapılmasına öncülük ettiğini, Şanlıurfa’da da modern et üretimi, süt üretimi, süt işleme tesisleri, dondurma üretimi, kesimhane, mısır kurutma tesisleri, konaklama ve yeme içme tesisleri, ahşap, metal, taş işleme, meyve sebze soğuk hava depoları, pamukyağı ve zeytinyağı üretimi gibi çok geniş bir alanda çok sayıda yatırımı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Dr. Yetim ilk günkü heyecanla çalışmaya devam ettiklerini, onaylanan ve hayata geçirilen her projenin kendilerini daha fazlasını yapmak için motive ettiğini söyleyerek yatırımcılara başarılar diledi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99