Şanlıurfa’da Muhtar Bilgi Sistemi hayata geçirildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, merkez ve kırsalda görevlerini yürüten muhtarların taleplerini takip etmek ve sonuçlandırmak üzere Muhtar Bilgi Sistemini hayata geçirdi.

Şanlıurfa’da Muhtar Bilgi Sistemi hayata geçirildi
banner2

Şanlıurfa’da Muhtar Bilgi Sistemi hayata geçirildi. Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen sistem ile köy ve mahalle muhtarlıklarının yönetime katılımı sağlanarak mahalle muhtarlıklarından gelen taleplere dönüş gerçekleştiriliyor.

BEYAZGÜL: 800 TALEP ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

Büyükşehir Belediyesi basın biriminin verdiği bilgiye göre; muhtarlarla etkin bir işbirliği içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün de takip ettiği sistem ile birlikte muhtarlardan gelen 800 talep çözüme kavuşturuldu.

SORUNLAR DİREKT İLETİLİYOR

Cep telefonu, tablet ve bilgisayardan erişilebilen web tabanlı yazılım merkez ve kırsal mahalle muhtarlarının kullanımına açık hale getirildi. Muhtarlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan https://muhtar.sanliurfa.bel.tr/login linkine tıklayarak sorunlarını, isteklerini direkt olarak Büyükşehir Belediyesine iletme imkânı bulacak.

Yine Büyükşehir Belediyesi basın biriminin verdiği bilgiye göre; elektronik ortamda gelen talepler, doğrudan sistem üzerinden ilgili birime yönlendirilecek. Diğer yollarla Büyükşehir’e ulaşan muhtar talepleri de bu sisteme kaydedilecek. Sistem üzerinden gelen talepler doğrultusunda raporlar oluşturulacak, olumlu ve olumsuz cevap sayısı ile yerine getirilemeyen taleplerin gerekçesi sisteme işlenecek.

BİHA

YORUM EKLE

banner99