Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım süresi uzatıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında, pandemi nedeniyle sağlık çalışanlarına toplu taşıma araçlarının yıl sonuna kadar ücretsiz olması oy birliğiyle kabul edildi.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım süresi uzatıldı
banner2

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2021 Yılı Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. 

Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Sağlık çalışanlarına toplu taşıma araçlarının 31 Aralık 2021 tarihine kadar ücretsiz olması maddesi meclis üyelerinin oylamasına sunuldu. Söz konusu madde, üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.

Sağlık çalışanlarına yönelik ilgili maddede şu ifadeler kullanıldı:

 “İlgili Cumhurbaşkanı kararıyla COVİD-19 salgın hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında; sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelle ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla, belediyeler ve bağlı kuruluşlarıyla bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmada, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden yararlanmada 31.05.2020 tarihine kadar (bu tarih dahil) 08.11.2002 tarihli ve 4736 sayılı kanunun 1’inci maddesinin birinci fıkrası gereği hükmünden muaftır” denilmektedir.

Söz konusu muafiyet; sağlık çalışanları hakkında alınan ilgili karar gereğince toplu taşıma araçlarında 31.12.2021 tarihine kadar ücretsiz olarak faydalanmaları konusunun belediye meclisinde görüşülmesi hususu.”

Başkan Vekili Ahmet Kaytan, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelle ilgili toplu taşımada ücretsiz ulaşım desteğinin meclisten geçtiği için üyelere teşekkürlerini iletti.


BİHA


YORUM EKLE