Ziraat Odası Başkanı Eyyüpoğlu’ndan DEDAŞ tepkisi

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, DEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atalay’ın borcu olan çiftçilere yönelik açıklamasına tepki gösterdi: “10 yıldır sabah enerji, akşam enerji. DEDAŞ…DEDAŞ yani bu şekilde gitmiyor.”

Ziraat Odası Başkanı Eyyüpoğlu’ndan DEDAŞ tepkisi
banner1

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atalay’ın borcunu ödemeyen çiftçilere yönelik “Ekin ekmeyin, bizim size elektrik verecek gücümüz yok artık” sözlerine tepki gösterdi.


“DEDAŞ, ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYOR”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Eyyüpoğlu, DEDAŞ’ın açıklamalarının çiftçileri çok üzdüğünü kaydetti. Eyyüpoğlu, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız ve Tarım Bakanımız, ‘Bir metre, bir dönüm boş bırakmayın ekin, girdiler ne kadar yüksek olsa da destek vereceğiz’ diyorlar. Öbür taraftan DEDAŞ, aba altından sopa gösteriyor. Biz çiftçiler de şaşırmışız, bizi şaşırtanı Allah da şaşırtsın. Girdilerin ne kadar yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. Daha önce tank, top, silah vardı. Şimdi en büyük silah gıda olmuş. Onun için biz çiftçiler hastalık döneminde bile tarladan ayrılmadık, üretim yaptık, üretim yapmaya da devam edeceğiz. Yalnız bu firmanın açıklaması biz çiftçileri çok üzmüştür.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve bakanlara çağrıda bulunan Eyyüpoğlu, soruna bir an önce çözüm bulunmasını istedi. Eyyüpoğlu, “Bu şekilde gitmiyor, 10 yıldır sabah enerji, akşam enerji. DEDAŞ…DEDAŞ yani bu şekilde gitmiyor. Tarımın başkenti Şanlıurfa’dayız, Atatürk Barajı bizde. Yarım kalan projelerin bir an önce bitmesini talep ediyoruz” dedi.


“URFA TÜRKİYE’Yİ DOYURMAYA ADAY OLUR”

Ahmet Eyyüpoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hilvan, Siverek, Karageçili merkez köylerde 2 milyon 500 bin dönüm araziyi suya kavuşturmasını istedi. Bu arazilerin etüt çalışmasının zaten yapıldığını belirten Eyyüpoğlu, “Bir an önce sayın cumhurbaşkanımız düğmeğe basıp bunu da ihaleye verip yaptırsa Dicle Elektriğin sorunu biter. Kurtulmuş oluruz. Hem de Urfa Türkiye’yi doyurmaya aday olur” ifadesini kullandı.

BİHAYORUM EKLE