Yalçınkaya: “Atatürk ve silah arkadaşlarını yad ediyorum"

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83’üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Yalçınkaya: “Atatürk ve silah arkadaşlarını yad ediyorum
banner2

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, 10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Cumhuriyetin kurucusu ve gelecek nesiller için örnek bir siyasetçi, başarılı bir devlet adamı olması sebebiyle Atatürk’ü rahmet ve minnetle andığını belirten Yalçınkaya şu sözlerle ifade etti:

“Askeri dehasıyla sadece Türk Milleti’nin değil dünyanın saygınlığını kazanmış biri olan Atatürk bizlere Cumhuriyeti emanet etmiştir. Büyük önderin hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım’da sadece Atatürk’ü anmakla yetinmiyor, bize emanet ettiği cumhuriyete sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıyor ve ülkemizi daha da ileriye taşımak için gösterdiğimizi gayretimizi de kararlılıkla sürdürüyoruz.   

Kendisi örnek bir siyasetçi ve başarılı bir devlet adamı olarak da bizlere ve gelecek nesillere daima örnek olmuş ve olacaktır.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyor silah arkadaşlarını da aynı duygularla yad ediyorum.”


BİHA


YORUM EKLE