Ekinci’den 10 Kasım mesajı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83’üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ekinci’den 10 Kasım mesajı
banner1

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83’üncü yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının emanetlerine sahip çıkacaklarını belirten Ekinci, mesajına şöyle devam etti:

“Atatürk önderliğindeki Kurtuluş savaşımız,  milletimizin o büyük fedakarlık ve cesareti neticesinde sonuçlanmış ve bu cennet vatan, düşmanın kirli çizmelerinden kurtarılmıştır. Başta Ulu Önder olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin bu emanetini gözümüz gibi koruyacağımızı; Türk milletine hedef olarak gösterilen mutlu, müreffeh bir vatan için yılmadan çalışacağımızı belirtmek isterim.

Ülkemizin her karış toprağını, kanlarıyla sulayan kahramanların torunları olarak, bu bilinç ve duyarlılıkta olduğumuzun da bilinmesini isterim. Dün, bu vatan için ecdadımız, nasıl ki gözünü budaktan sakınmadıysa; bizler de bugün aynı inanç, cesaret ve karalılıkla ülkemize hizmet edecek ve bu hizmet bayrağını en şerefli şekilde yarınlarımıza taşıyacağız. Bu düşüncelerle, ebediyete intikalinin 83.yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

BİHA


YORUM EKLE