Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği kuruldu

Sosyal medyada harekete geçen sağlık personelleri, Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği’ni (SaHaDer) kurdu.

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği kuruldu
banner2

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği, konfederasyon yolunda ilerleyerek sağlık personellerinin sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalarına başladı. SaHaDer, tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak ve yasal boyutta temsil maksadıyla 11 Kasım 2020 tarihinde kuruldu.

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği’nden yapılan açıklamada, derneğin amacının sağlık personellerinin yaşadığı sorunları akılcı ve hızlı çözüm üretme adına, tüm sağlık branşı çalışanlarını eşit önemde temsil etmek olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi;

“Diğer önemli bir iddiamız ülkenin dört bir tarafına aynı önemi vermek bir şehri veya bölgeyi diğerinden ayırmamaktır. Kurucu yönetim kurulumuza bakıldığında açıkça iddiamızın gerçekliği görülmektedir. Ülkenin dört bir yanından ve farklı sağlık branşlarından bir araya gelmiş bir yönetim kadrosuna sahibiz. Artık kronikleşmiş olan ve pandemi süreci ile birlikte daha da ağırlaşan sosyoekonomik sorunların çözümü için sağlık ve sosyal hizmet alanındaki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapmayı temel ilke olarak benimsemiş derneğimiz, tüm siyasi sendikal oluşumlara ve sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafededir.

SahaDer, kendi çizgisinde, kendi vizyon  ve misyonuyla tüm sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarını korumak, hak kayıplarının önüne geçmek, sosyoekonomik koşullarını iyileştirmek amacıyla çalışmak, sağlık çalışanlarının sahada yaşadığı sorunlara çözüm önerilerini ve taleplerini ilgili bakanlıklara ve sivil toplum kuruluşlarına iletmek, sağlık çalışanlarının seslerini yazılı görsel ve sosyal medya araçları vasıtasıyla kamuoyuna ve yetkililere duyurmak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.”

BİHA

YORUM EKLE