Rektör Çelik, TKDK’yı ziyaret etti

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, TKDK İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim’i ziyaret ederek, yapılabilecek projeler hakkında görüştü.

Rektör Çelik, TKDK’yı ziyaret etti
banner1

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Kaya ve Prof. Dr. Recep Gündoğan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim’i makamında ziyaret ederek TKDK ve Üniversitenin işbirliği ile yapılabilecek projeler hakkında görüştü.

Rektör Çelik, Harran Üniversitesi Osman Bey Yerleşkesini, Göbeklitepe ziyaretçileri için de bir turizm destinasyonu yapmak istediklerini söyledi. Üniversitenin sahip olduğu imkânlarla tarımsal üretimde de yenilikçi projeleri olduğunu ifade eden Rektör Çelik, TKDK’nın bu alanlardaki etkinliğini ve desteklerini takdir ettiğini söyledi. Rektör Çelik, ayrıca TKDK’nın Şanlıurfa’da tarım ve tarıma dayalı sanayinin gelişimine ve istihdama yaptığı katkıları yakından izlediğini ve bu çalışmaların takdiri hak ettiğini belirtti.
 

Yetim ise TKDK’nın kuruluşundan beri, üniversite ile işbirliği içinde olduğunu, kendisinin de üniversitede düzenlenen ekinliklere katılmaya özen gösterdiğini, çeşitli çalışmalarda farklı fakültelerin hocaları ve öğrencileri ile bir araya geldiklerini, üniversite öğrencilerine uygulamalı proje hazırlama eğitimleri verdiklerini,  TKDK hibeleri ile tamamlanmış örnek projelerin öğrenciler tarafından ziyaretleri sağlanarak öğrencilerin deneyimlerine katkıda bulunduklarını belirtti. Yetim, Harran Üniversitesi ile yapılan bu tür birlikte çalışmaları daha da geliştirmek için ellerinden gelen her türlü çabayı göstermeye devam edeceklerini ifade etti.

Yetim, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve ekibinin TKDK’yı ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek teşekkür etti.

BİHA

YORUM EKLE

banner99