Pakdemirli ve Soylu, TİGEM Ceylanpınar İşletmesinde!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından yürütülen projelerin açılışına katıldı.

Pakdemirli ve Soylu, TİGEM Ceylanpınar İşletmesinde!
banner2

Bakan Pakdemirli, Bakan Soylu ile beraber TİGEM Ceylanpınar İşletmesinde incelemelerde bulundu. Helikopterle önce havadan incelemelerde bulunan Bakanlar Pakdemirli ve Soylu daha sonra da ekim hasat gruplarını ziyaret etti. İki Bakan da biçerdöverle mısır hasadı yaptı.

Pakdemirli: Bismillah Diyerek Hasat Yaptık

Pakdemirli, sosyal medya hesabından ‘’TİGEM Ceylanpınar Tarım İşletmemizde bismillah diyerek mısır hasadı yaptık. İşimizin başındayız. Üreticilerimizin yanındayız’’ ifadelerini kullandı.

Soylu: El Emeğinin, Alın Terinin, Berekete Dönüştüğü Topraklardayız

Şanlıurfa ziyaretine dair fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Soylu, ‘’Şanlıurfa'da, El emeğinin, alın terinin, berekete dönüştüğü topraklardayız...’’ ifadesini kullandı.

Milli Güneş Enerjisi Santrali

Pakdemirli, ayrıca Türkiye için büyük önem taşıyan ve ileri teknoloji ürünü olan Milli Güneş Enerji Santrali Projesini (MİLGES) inceledi.

Sulamada kullanılmak üzere enerji üreten yerli ve milli güneş enerji santrali MİLGES'te de incelemelerde bulunan Bakan Pakdemirli, TÜBİTAK destekli bu sistemin ülkemizin üretim ve ihracatına önemli katkılar sunmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Söylemez, Soylu ve Pakdemirli İle Bir Araya Geldi

Çevre ve Orman Derneği Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, TİGEM Ceylanpınar İşletmesinde açılışa katılan ve projeleri inceleyen Soylu ve Pakdemirli ile TİGEM konukevinde bir araya geldi.

Söylemez, Ceylanpınar’a yapılan yatırımlardan dolayı Soylu ve Pakdemirli’ye Ceylanpınar adına teşekkür etti.

Görüşmelerde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 09:44
YORUM EKLE

banner99