Özhaseki Akçakale'de konuştu: Her türlü fitne, fesat...

Özhaseki, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Büyücek Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Özhaseki Akçakale'de konuştu: Her türlü fitne, fesat...
banner2

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Akçakale'de vatandaşı ziyaret etti.

Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, bölgede şer odakları tarafından bin bir türlü fesat ve fitnenin oynanmaya çalıştığını söyledi. Bölge halkının terör örgütüne karşı dik durmasının önemli olduğunu vurgulayan Özhaseki, "PKK belasının olduğu bir yerde sizlerden Allah razı olsun, devletten yana, milletten yana bayraktan yana, ezandan yana tavrımızı koyuyorsunuz, onlara kapılarınızı kapattınız. Onun için bir kez daha size bir teşekkür borcumuz vardır" dedi.

 Bölge halkının son yıllarda büyük bir fedakarlık örneği de gösterdiğini belirten Özhaseki, yöre insanının bağrını çok sayıda Suriyeliye açmasının kardeşlik çok güzel bir örnek olduğunun altını çizdi. Türkiye'nin geçmişten beri mazlumların yanında yer aldığını kaydeden Özhaseki, şöyle devam etti:

"Bu coğrafyanın bir başka özelliği son dönemde mazlumların sığınma coğrafyası olmasıdır. Osmanlı İmparatorluğu'nun bakiyesi olarak bizim topraklarımızda, zulme uğrayan ne kadar kardeşimiz varsa hep bu coğrafyaya gelmiştir. Balkanlardaki zulme uğrayan kardeşlerimiz ülkemize gelmişler. Kafkaslardaki Çerkez kardeşlerimiz buraya gelmişler ülkenin doğusundaki güneyindeki zulme uğrayan herkes buraya gelmiştir. Burada bayrağımızı dalgalandırıyoruz, elhamdülillah ezanımız okunuyor, dinimizi yaşıyoruz. Cenab-u Hak'ka şükürler olsun ki son dönemde gittikçe büyüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti dendiği zaman dosta güven veriyor düşmana korku salıyoruz."

BİHA

YORUM EKLE