Şanlıurfalı Milletvekili Açanal’a Meclis'te yeni görev 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’a Meclis’te yeni görev verildi.

Şanlıurfalı Milletvekili Açanal’a Meclis'te yeni görev 
banner1

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) birçok komisyonda görev alan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’a bir görev daha verildi.

Meclis’te 16 Ocak’ta gerçekleşen 44. oturumda yapılan oylama ile Şanlıurfalı Vekil Açanal’ın, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunda görev almasına karar verildi. Bu görevin AK Parti kontenjanından Şanlıurfalı vekile verilmesinin çok önemli olduğu, bölgedeki mülteci nüfusu yoğunluğunun oluşu açısından yapılacak çalışmalara katkı sağlayacağı ifade edildi.

Öte yandan Vekil Açanal halen, tıbbi ve aromatik bitki çeşitliliğinin korunması, üretimi ve pazarlanması sırasında karşılaşılan sorunlar ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu katip üyeliği, Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği (KEFEK) Komisyonu sözcülüğü ile TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde kurulan başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi alt komisyonunda üyelik görevlerini yürütüyor.  

BİHA

YORUM EKLE