Öğretim üyesi son yolculuğuna uğurlandı

Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürbüz Aksoy'un cenazesi, Şanlıurfa'da kılınan cenaze namazı sonrasında memleketine uğurlandı.

Öğretim üyesi son yolculuğuna uğurlandı
banner2

Harran Üniversitesi'nde görev alan Prof. Dr. Gürbüz Aksoy, yaklaşık 2 hafta önce beyin kanaması geçirdi. Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Fakültesi Hastanesinde yoğun bakıma alınan Aksoy, bu sabah hayata gözlerini yumdu. 

Merhumun cenazesi için ilk namaz bugün öğle namazına müteakip Şanlıurfa Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüs Camiinde kılındı.
 


Kılınan cenaze namazına AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Namazın ardından merhumunun cenazesi Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracıyla memleketi Sivas'a doğru yola çıktı. 

Prof. Dr. Gürbüz Aksoy kimdir?

Prof. Dr. Gürbüz Aksoy 1954 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Sivas Şarkışla’da, liseyi Şanlıurfa’da okudu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 1976 yılında mezun olan Aksoy, 1978 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde Asistan olarak çalışmaya başladı. 1978-1982 yılları arasında doktora eğitimi için Almanya’da bulunan Aksoy, 1993 yılından bu yana Harran Üniversitesi’nde görev yapmaktaydı. Prof. Dr. Gürbüz Aksoy yetiştirdiği çok sayıda öğrencinin yanı sıra, Rektör Yardımcılığı, Dekanlık, Senato Üyeliği gibi pek çok idari ve akademik görev üstlenerek üniversitenin kuruluşundan bugüne kadar şehrimizin ve üniversitemizin gelişimine ve kalkınmasına çok önemli katkılar sunmuş tüm öğrenci, çalışan ve hemşehrilerimizin teveccühünü kazanmıştır.

BİHA 

YORUM EKLE