Meteorolojiden şiddetli yağış için "tedbirli olun" uyarısı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu'da beklenen sağanak yağışın kuvvetli olması beklendiğini kaydetti ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirildi.

Meteorolojiden şiddetli yağış için
banner1

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden kritik uyarı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Doğu Karadeniz, GünDoğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Ordu ve Şanlıurfa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BİHA

YORUM EKLE

Destekten TR

Destekten TR