Bozova'da vatandaşa maske dağıtıldı

Bozova Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında üretilen maskeleri kamu kurum ve kuruluşların girişinde ilçe halkına dağıttı.

Bozova'da vatandaşa maske dağıtıldı
banner2

Bozova Belediyesi, dünyada etkisi gösteren ve Türkiye'de de yayılan koronavirüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşlara maskesiz girişlerin yasaklanmasıyla birlikte, ilçe halkının zorluk çekmemesi için maske dağıtmaya başladı. 

Bozova Belediyesi ekipleri, üretilen maskeleri, ilçe devlet hastanesi, ilçe hükümet konağı, belediye binası ve diğer kurum girişlerinde vatandaşlara dağıtarak kendilerini korumaları açısından takmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy maske dağıtımı ile ilgili açıklamasında, "İlçemizde kendi ürettiğimiz maskeler ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Öncelikli hedefimiz halk sağlığı olduğu için bu aşamada, ilçemizde bulunan hükümet konağı, ilçe devlet hastanesi, belediye binamızın girişinde ve diğer resmi kuruluşlarda maskeleri vatandaşlarımıza dağıtarak önlem almalarını istiyoruz. Maske dağıtımının yanı sıra ilçe genelinde dezenfeksiyon çalışmalarımıza da aralıksız olarak devam ediyoruz. Bozova halkı her şeyin en iyisini layık düsturuyla koronavirüsüne karşı olan tedbirlerimiz devam edecek. Hemşerilerimizden ricamız lütfen zorunlu olmadığı sürece dışarıya çıkmayalım" ifadelerine yer verdi.

BİHA

YORUM EKLE