Harran Üniversitesinde 'eczacı' alımı için 44 kişi sınavdan geçti!

Harran Üniversitesi Hastanesine 2 adet eczacı kadrosu için çıkılan ilana müracaat eden 44 kişinin sözlü sınavı, gerçekleşti.

Harran Üniversitesinde 'eczacı' alımı için 44 kişi sınavdan geçti!
banner2

Harran Üniversitesi Hastanesine 4/B’li sözleşmeli 2 adet eczacı kadrosu için ilana çıkıldı.

İlana müracaat eden 44 kişi, bugün Harran Üniversitesi Rektörlüğünce oluşturulan 5 kişilik komisyon tarafından sınava alındı. Harran Üniversitesi Senato Salonunda yapılan sınav öncesinde gerekli COVİD-19 dezenfekte işlemleri yapılan adaylar, sırayla sözlü sınavdan geçti.

Sınav sırasında anlık video kaydı alınarak ve yazılı raporlama yapıldı. Bu yönetim ile adayların şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde değerlendirilmesi sağlandı. Her adayın eczacılıkla ilgili hazırlanan bilimsel soru havuzundan 2 adet soruyu ise kurayla belirlemesine imkan tanındı.

Sözlü sınav ile ilgili olarak Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, "Bugün Üniversitemiz Hastanesinde görev yapacak 2 adet 4/B statüsündeki eczacı alımı için yapılan sözlü sınavıKomisyonumuz büyük bir özveriyle adayların liyakatleri gözönüne alınarak gerçekleştirdi.Amacımız kimsenin aklında soru işareti kalmayacak şekilde ve hakkaniyet ölçülerinde şeffaf bir sınav yapmaktı.Bunu başardığımıza inanıyorum.Adayların kurayla belirledikleri sorulara verdikleri cevaplar objektif bir şekilde değerlendirilmiş, ayrıca Harran Üniversitesi tarihinde ilk defa adaylara sorulan sorulara verilen cevaplar ve nihai puanlama anlık olarak kaydedilmiştir, böylelikle bir diğer adaya geçmeden adayın sınav puanının belirlenmesi sağlanmış sınav sonrasında herhangi bir adayla ilgili yeniden değerlendirme yapılmasının önüne geçilmiştir.Bundan önce de gerek daimi işçi alımında noter huzurunda internet üzerinden canlı yayınla ve halka açık olarak kura sistemiyle yaptığımız personel alımı gerekse yine hastaneye aldığımız sağlık personelinin KPSS puan sıralamasına göre yerleştirilmesinin yapılmasındaki hakkaniyet çizgisini devam ettiriyoruz. Kazanan adaylara hayırlı olsun diyorum" dedi.

BİHA 

YORUM EKLE