Eyyübiye’de ‘sıfır atık’ için adımlar atıldı

Dönüşebilen atıkların kontrol altına alınması için başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Eyyübiye Belediyesi, ilçenin dört bir yanına atıklar için toplama kutuları yerleştirdi.

Eyyübiye’de ‘sıfır atık’ için adımlar atıldı
banner2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, dönüşebilen atıkların kontrol altına alınması için başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Eyyübiye Belediyesi tarafından, ilçenin dört bir yanına atıklar için toplama kutuları yerleştirildi. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un talimatıyla ilçe genelinde başlatılan Sıfır Atık Projesi, vatandaşların da büyük beğenisini kazandı. Dönüşebilen atıkların kontrol altına alınması için başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Eyyübiye Belediyesi de atıkların kaynağında ayrılması için çalışmalara hız verdi. İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesini hedefleyen proje kapsamında Eyyübiye Belediyesi tarafından atıkların kaynağında ayrılmasını sağlamak amacıyla ilçe genelinde belirlenen noktalara atıklar için ayrı ayrı toplama kutuları konuldu. 

İlçe genelinde birçok noktaya yerleştirilen ayrıştırmayı sağlayan toplama kutuları ile aynı zaman da israfın da önleneceğini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş sosyal medya hesabından çalışmayla ilgili vatandaşlara çağrıda bulundu. Kuş, “Toprağımızı, doğamızı ve çocuklarımızın geleceğini birlikte korumaya var mısınız? Sıfır Atık projesiyle Tertemiz Eyyübiye’ye değer kattık. Şimdi sıra sizde. Bu adımı birlikte atalım” dedi.

BİHA

YORUM EKLE

banner99