Erdoğan: Cuma Günü Türkiye’de Yeni Bir Dönem Açılacak

Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikasının açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü Türkiye’de yeni bir dönemin başlayacağını bildirdi.

Erdoğan: Cuma Günü Türkiye’de Yeni Bir Dönem Açılacak
banner1

Erdoğan, ‘’Cuma günü tüm milletimize bir müjde vereceğiz. Bu müjdeyi vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

‘’Dünyanın birçok ülkesinde koronavirüs nedeniyle yatırımlar durmuşken, Türkiye özel sektörü ve kamu kurumlarıyla özgün bir yol izliyor. Ne salgınla mücadelemizi sekteye uğrattık ne de yatırımlarımızı durdurduk. 800 bin insanın canına mal olan krizin üstesinden gelmek kolay değildir. Sadece sosyal hayatı değil günlük yaşantımızın her alanını etkilemiştir. Ülkemiz aldığı tedbirler ve attığı adımlarla krizi en başarılı yürüten ülkelerdendir. Vaka sayısında kısmı artış yaşansa da salgın kontrolümüz altındadır. Turizm sektörü toparlanmaya başladı.

Ülkemiz kaynaklı olmayan bazı sıkıntılarla karşılaşsak da, Türk ekonomisi salgın öncesi ivmesini tekrar yakalamış görünüyor. Türkiye genelinde konut satışları temmuzda yüzde 125 artarak tarihi bir rekora imza attı. Elektrik tüketimi verileri artış eğilimde.

Bugün nasıl her alanda dünden daha iyi bir yerdeysek yarın daha iyi bir konumda olacağız. 18 yılda nasıl Türkiye'nin çehresini değiştirdiysek yeni başarı hikayelerini birlikte yazacağız.

‘’Cuma Günü Bir Müjde Vereceğiz’’

Cuma günü ülkemize büyük bir müjde vereceğiz. Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına inanıyorum. Açıklarsam bu işin heyecanı kaybolur.’’

AJANSURFA

YORUM EKLE

banner99