Urfa'da doktoru darp eden hasta yakınları gözaltına alındı

Şanlıurfa'da hasta olmadığı için hasta yakınına ilaç yazmayan Doktor Müslüm Çelik, önce hakarete uğradı daha sonra darp edildi. Doktor Çelik'i darp eden şahısların gözaltına alındığı öğrenilirken, Urfa Tabip Odası da açıklama yaptı.

Urfa'da doktoru darp eden hasta yakınları gözaltına alındı
banner1

Şanlıurfa'da hasta yakını, doktoru darp etti.

Aile Sağlık Merkezinde meydana gelen olayda hasta yakını, hastası olmadan Doktor Müslüm Çelik'e ilaç yazdırmaya çalıştı. Doktor Çelik'in hastayı görmediği için ilaç yazmayacağını söylemesi üzerine şahıs, sözlü hakaretlerde bulundu. Daha sonra hastaneden ayrılan şahsın, Doktor Çelik'i hastane dışında darp ettiği öğrenildi.

Çevredeki vatandaşların müdahalesi sonrası Doktor Çelik, ismi öğrenilemeyen şahıslardan şikayetçi oldu. Kentte tepkilere neden olan olay sonrası şahısların ise dün gece gözaltına alındığı öğrenildi.

TABİP ODASI: PANDEMİ DÖNEMİNDE ŞİDDET DEVAM EDİYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Urfa Tabip Odası, olayın takipçisi olacaklarını kaydetti.

İşte, yapılan açıklama:

"Maalesef sağlıkta şiddet pandemi döneminde bile hala devam ediyor. Aile hekimi meslektaşımız önceki gün ASM’ye gelmeden yakınının ilacını yazdırmak isteyen kişiler tarafından ASM dışında darp ve hakaret edilmiştir. Meslektaşımıza karakolda ifade sürecinde avukatımızla eşlik ediyoruz. Şahıslar gözaltına alınmış olup cezalandırılmaları için sürecin takipçisi olduğumuzu belirtmek istiyoruz."

BİHA 

YORUM EKLE