Erbakan: Esnafımıza destek verilmeli

Şanlıurfa’ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, İl Başkanlığı binasında, Şanlıurfa’daki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Erbakan: Esnafımıza destek verilmeli
banner2

İl Başkanlığı binasında Şanlıurfa’daki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Erbakan, kentte yaptığı esnaf ziyaretinde esnafın yaşadığı sorunlara değindi.
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan yaptığı açıklamalarda "Şanlıurfa'da bulunmak bizler için son derece önemlidir ve mutluluk verici bir durum. Peygamberler şehri bizim için manevi bir kenttir. Biz teşkilat olarak dün Şanlıurfa’da şahit olduğumuz manzara, Türkiye'de halkın asıl gündemi ekonomik sıkıntılar, geçim derdi, alım gücünün düşük olmasıdır. İşçiye memura en az yüzde 50 zam yapılması lazım. Tarım ürünlerinin taban fiyatının en yüksek artışla yapılması lazım. İstihdama, ihracata yönelik devlet öncülüğünde destek verilmesi lazım. Dar gelirlerin alım gücünün artırılması lazım. İşsiz milyonlara da iş imkanı sağlanması gerekiyor. Esnafımıza en büyük desteği sağlamak gerekiyor. Türkiye’de milyonlarca esnaf 1 senedir zor şartlar altında yaşamlarını sürdürüyor. Devlet esnafa 500 lira bin lira sadaka veriyor. Esnafın borcu çok. Dünyada vatandaşına pandemi sürecinde en düşük nakit desteği yapan 3 ülkeden biri Türkiye’dir. Esnafa nakit desteği en yüksek seviyede verilmesi lazım. Esnafımız bir kısmı kapatmış bir kısımda entübe olmuş durumda. Kafelerin bir an önce açılması lazım. Seçimlerle ilgili çalışmalarımızı da sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı

BİHA

YORUM EKLE

banner99