Şanlıurfa İtfaiyesi 2020 yılı istatistiklerini açıkladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 2020 yılında itfaiyenin yaptığı çalışmaları anlattı. 2020 yılında Şanlıurfa’da 3 bin asılsız ihbar yapıldı.

Şanlıurfa İtfaiyesi 2020 yılı istatistiklerini açıkladı
banner2

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Nur Asoğlu ve itfaiye ekipleri katıldı. Toplantıda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını 2020 yılı içerinde itfaiye ekiplerinin gerçekleştirdikleri çalışmalar anlatıldı. 2020 yılı içerisinde İtfaiye Müdürlüğüne yapılan ihbarların 3 bini asılsız ihbar olarak kayıtlara geçti. Türkiye genelinde de Şanlıurfa asılsız ihbarlarda 3. sırada yer aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Nur Asoğlu, “Daire başkanlığı olarak 276 personel, 54 araç. 14 itfaiye istasyonu ile çalışmalarımı sürdürüyoruz. Faaliyetlerimiz olarak 400 bina yangınına müdahale etmişiz. Depo, fabrika ve iş yeri yangınına 82 defa müdahalede bulunduk. Orman, anız gibi yangınlarda 3 bin 872  vaka oluşmuş, bunlara müdahalede bulunmuşuz. 298 adet araç yangınına müdahalede bulunmuşuz. 446 adet trafik kazasına müdahale de bulunmuşuz. 2 bin 625 adet çeşitli kurtarma operasyonu düzenlemişiz. 153 adet su baskını müdahalede bulunmuşuz. Şanlıurfa’da 2020 yılı içerisinde 3 bine aşkın asılsız ihbar geldi. Bu konuda Şanlıurfa 3. Sırada. Özellikle çocukların asılsız ihbar konusunda ailelerin daha dikkatli olmalarını öneriyoruz. İtfaiye olarak çalışmalara devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BİHA

YORUM EKLE

banner99